Teslimat ve İade Bilgileri

  1. Ürün alıcının teslimini talep etmiş olduğu adresinde teslim edilecektir. Sevkiyat sırasında zarar gördüğü düşünülen paketlerin teslim alındığı kargo firma yetkilisi önünde açıp kontrol edilmesi gerekmektedir. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturularak ürün teslim alınmamalıdır. Tutanak tutturulmaması durumunda, ALICI ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş sayılmaktadır.
  2. Teslimat masrafları alıcıya aittir. Teslim anında Alıcının adresinde bulunmaması durumunda dahi Satıcı, edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, Alıcının ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun satıcıya iade edilmesinden dolayı da oluşan giderler de Alıcıya aittir.
  3. Teslimat; stokun müsait olması ve ürün bedelinin satıcının hesabına geçmesinden sonra en kısa sürede yapılır. Satıcı, ürünü siparişinden itibaren 30 (Otuz) gün içinde teslim eder. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, satıcı ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir. Satıcı, stok tükenmesi ve benzeri ticari imkânsızlık halleri, beklenmeyen haller, mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu Alıcıya bildirmekle yükümlüdür.
  1. Alıcı, ürünü teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı ürünü kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan ürünün hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. Teslimden sonra ürünün özenle korunması alıcıya aittir.
  2. Satıcı, ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur
  3. Satıcı, Alıcının ürünü teslim aldığı tarihten itibaren 14 (ondört) gün içerisinde ürünü reddederek cayma hakkının var olduğunu kabul etmektedir.

Cayma hakkının kullanılması için aynı süre içinde satıcının müşteri hizmetlerine e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması şarttır.

  1. ALICI’nın istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibarıyla geri gönderilmeye elverişli olmayan, makyaj malzemeleri, kişisel bakım ürünleri, tek kullanımlık ürünler, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan malların ALICI tarafından açılmış olması halinde iadesi mümkün değildir.
  2. ALICI ürünün sipariş iptalini 24 saat içinde +902165570667 nolu telefonla Müşteri Hizmetleri birimine bildirmek zorundadır. ALICI tarafından verilmiş olan sipariş kargoya verilmiş ise siparişin iptali gerçekleştirilememektedir