Sık Sorulan Sorular

MIKROSKIN™ Nedir?

Mikroskin™ , cilt yüzeyinde oluşan renk farklılıklarını egalize etmek için geliştirilen simüle edilmiş ikinci bir cilt oluşturma teknolojisidir. Mikroskin™  “Simüle İkinci Cilt” doğal cilt tonunuza uyması için özel olarak tasarlanmıştır. Corneum'a (cildin üst tabakası) uygulanan Mikroskin™  geleneksel bir makyaj malzemesi (fondöten)  bir krem veya losyon değildir, simüle edilmiş ikinci bir cilttir ve ten renginizle örtüşen normal bir cilt görünümündedir. Sürtünme ile renk bulaştırmaz. Su geçirmezdir, cildin normal şekilde nefes almasına ve terlemesine izin verir ve cilt üzerinde asgari 2-3 güne kadar kalıcıdır. Tüm cilt tiplerine sahip erkek, kadın ve çocuklar için uygundur.

MIKROSKIN™ Makyaj midir?

Hayır, Mikroskin™  Simüle İkinci Cilttir. Krem veya losyon bazlı makyaj malzemeleri gibi uygulanmaz .

MIKROSKIN™ Cilt Dokusundaki Sorunlari Kapatirmi?

Mikroskin™  vitiligo, doğum lekeleri, yanıklar, yara izi, sedef hastalığı, rozasea, lupus, egzama, pigmentasyon ve diğer ilgili cilt rahatsızlıkları gibi durumlarda kullanılır. Mikroskin™  cilt yüzeyinde oluşan renk farklılıklarını egalize eder,   cildin dokusunu değiştirmez.

MIKROSKIN™ Cildimde ne kadar kalıcıdır?

Farklı cilt tiplerine (yağlı / kuru) ve vücudun farklı bölgelerine göre değişir. Doğal yağlar uygulamayı daha hızlı yıpratacağı için Mikroskin™ yüzde iki güne kadar dayanabilir. Vücudun diğer bölümlerinde asgari iki, üç  güne kadar dayanır. Daha uzun bir kalıcılık sağlamak için uygulama sonrası hafif bir düzeltme uygulaması yapılabilir. Ellere uygulandığı zaman, ellerin sık sık yıkanması nedeniyle uygulama daha hızlı bozulur. Cilt yanıklarında ter veya yağ bezleri olmadığı için kalıcılık daha uzundur.

MİKROSKIN™ uyguladığımda makyaj yapmış gibi görünür müyüm?

Mikroskin™'in uygulandığı cilt durumuna bağlı olarak, bazı insanlar diğerlerinden daha iyi sonuçlar elde eder. Bunun nedeni cildin dokusu, cildin durumuna gore yapılan çok katlı uygulama ve müşterinin yüksek beklentileridir. Mikroskin™  bir tedavi değildir, cilt yüzeyinde oluşan renk farklılıklarını egalize etmek için geliştirilen simüle edilmiş ikinci bir cilt oluşturma teknolojisidir. Uygulama esaslarına uyulduğunda makyaj gibi görünmez, simüle edilmiş ikinci bir cilttir ve ten renginizle örtüşen normal bir cilt görünümündedir.

MIKROSKIN™ Tüm Cilt Renkleri Üzerine Uygulanırmı?

Evet, Mikroskin™  her ten rengine uygun bir renge sahiptir. Standart cilt renkleri dışında kalan renkler için kliniğimizde renk analizi yaptırarak kendi özel renk reçetenize sahip olabilirsiniz.

MIKROSKIN™ İçin Klinik Deneme Veya Çalışmalar Yapıldı mı?

Brisbane’deki Kraliyet Çocuk Hastanesi ve Queensland Üniversitesi ile ortaklaşa olarak çok sayıda klinik deney yapılmıştır. UQ’nun Psikiyatri Anabilim Dalı ve RCH Çocuk Pediatri Yanık Merkezi araştırmacıları istisnai sonuçlara ulaşmışlardır.  Yanıkları olan çocuklar, yara izleri nedeniyle duygusal zorluklar yaşayabilmektedir. Bu ürün hastanın genel iyileşme ve rehabilitasyonuna yardımcı olmaktadır.  Mikroskin™  ürünün güvenirliği ve dayanıklılığını belirlemek için ayrıca bağımsız çalışmalar ve deneyler yapmıştır.

MIKROSKIN™ Güvenli midir?

Bugüne kadar Mikroskin™  için kaydedilmiş advers reaksiyon olmamıştır.

MIKROSKIN™ Hayvanlar Üzerinde Test Edildi mi?

Hayır. Mikroskin™'i hiçbir hayvan üzerinde test etmiyoruz.

MIKROSKIN™'in Kullanilmasi Önerilen Yaş Nedir?

Genç ciltleri Mikroskin™'e duyarlı olabileceğinden, 4 yaşından küçük bebeklerde Mikroskin™  kullanılmamasını tavsiye ederiz.  Mikroskin™  beş yaş ve üstü her yaşta kullanılabilir.

MIKROSKIN™ Nasil Uygulanir?

Mikroskin™'i uygulamanın iki tekniği vardır. Stipple, avuç büyüklüğünden daha küçük olan alanlar için kullanılan tekniktir. Bu yöntemde özel olarak tasarlanmış gözenekli bir sünger kullanılır. Süngerin gözenekli dokusu, Mikroskin™'in katmanlar halinde uygulaması yapılırken 3D efekt verir ve daha sonra Microskin'e deri benzeri bir doku oluşturur. Roll-on uygulaması da aynı efekti sağlamaktadır.

 

Airbrushing, ise daha geniş alanlar için kullanılan tekniktir.

MIKROSKIN™ Uygulamasını Prosedüre Uygun Yapmak İçin Yeterli Zamanım Olmazsa Ne Olur?

Mikroskin™  hızlı uygulanabilen bir prosedür değildir, zaman ve özveri gerektirir. Mikroskin™  'in sunduğu yaşam değiştiren deneyimi ve konforu elde etmek için günlük rutininizin bir parçası olmalıdır.

MIKROSKIN™ 'i Nereden Alabilirim?

Mikroskin™ ‘i on-line satış mağazamız , renk analizi ve uygulama kliniğimiz veya direkt telefon sipariş hattımızdan tedarik edebilirsiniz.