MicroSkin Nedir?

İkinci Deriniz

Derimizde ki doğuştan veya sonradan oluşan renk düzensizliklerinin medikal özellikli malzemelerle kapatılması demektir.

Burada amaç bir tedavi değil, renk bütünlüğünün eşitlenerek farkedilmez hale getirilmesidir; bir kamuflajdır. Birey bu şekilde sosyal ve özel hayatına mutlu bir şekilde devam edebilir.

Ağırlıklı olarak çiçek özleri, tohumları, bitki yağları, renklendiriciler ve özel olarak cilt için formüle edilmiş alkol karışımı içermektedir.

Uygulama sonrasında cildinizde 2-3 gün veya daha fazla süre ile kalır ve diğer makyaj malzemeleri gibi giysilere bulaşmaz. Su ile temas edildiğinde, havuzda ve denizde çıkmaz. Özellikle yaz dönemlerinde derisinde renk problemi olan klişilerde hareket ve giyimde büyük bir özgürlük sağlar. Microskin™ , derideki renk problemleri´nin çözümünde dünyada geliştirilmiş en iyi medikal kamuflaj yöntemidir. Microskin™ yanıklı çocukların tedaviler sonrasında eğitim ve sosyal hayatlarını sürdürebilmek amacı ile geliştirilmiş dünyada bilinen tek suya dayanklı kamuflaj ürünüdür. Ürün 2005 yılında Avustralyanın çocuk yanık hastanesinde uygulanmıştır. Elde edilen başarılı sonuçlar sonrasında sadece yanık lekeleri değil doğuştan veya sonradan oluşan doğum lekesi, vitiligo , egzama, lupus, keloid, yara izi, ameliyat izi ve dövme gibi cilt sorunlarının renk eşitleme yolu ile görünmez kılmak amacı ile uygulanmaktadır.

Diğer kamuflaj ürünleri gibi makyaj görünümü vermez. Geniş bölgere uygulanabilir. Microskin™ çok üstün bir renk uyuşma sistemi sunar. Her bir bireyin cilt rengine uygun olarak özel formül ile geliştirilir. Microskin™ Global, Avustralyada ve dünyada pek çok ödül almıştır: The National Business Telstra Innovation Award, The Australian Government Business Innovation Award, The Commonwealth Small Business Champion Award ve The Sensis Business Ideas Award. İkinci deri uygulaması olarak bilinen Microskin™ özellikle yanıklı çocukların toplum içindeki psikolojik etkilerini inceleyen Avustralya ve dünyadaki yapılan bilimsel çalışmaları desteklemiştir. Yapılan araştırmalarda yanıklı çocukların Microskin™ kullanılarak psikolojik olarak daha az etkilendikleri, eğitim ve sosyal hayatlarına daha büyük bir özgüven ile devam ettikleri gösterilmiştir. Microskin™ ’in New York, Endoneyza, Estonya, Kanada da Klinkleri vardır. Microskin™ Türkiye İstanbul Merkezi, 2015 yılında bu konuda hizmet etmek için açılmıştır. Temel prensip insanlara cilt rengi ile ilgili sorunlarında yardımcı olmak, özellikle çocuklar ile ilgili sorunlarda onların topluma ve sosyal hayata kazandırılmasına katkı sağlamaktır. Microskin™ Türkiye, bu konuda Plastik Cerrahi ve Dermotoloji bilimlerine yardımcı olmayı hedef tutar.

Microskin™ hakkında aklınıza takılan tüm soruları bize sorabilirsiniz.